Страхування вантажів


Система міжнародних договорів про страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, які виїжджають у країни - члени цієї системи. Дістала назву від кольору і форми полісу. Заснована в 1949 році. Нині членами Міжнародної системи "3елена картка" є понад 40 країн Європи, Азії і Африки. У червні 1997 року до складу членів системи "3елена картка" прийнято Україну.

Страхування авто-каско, об'єктами якого є вантажні, легкові, спеціальні автомобілі, мотоцикли та деякі інші транспортні засоби, що належать юридичним або фізичним особам. Страхування здійснюється за тарифами, складеними з урахуванням типу транспортного засобу, його віку, вартості, характеру використання, стану зберігання, береться також до уваги стаж водія, випадки участі в ДТП, тривалість здійснення страхування автотранспорту та деякі інші чинники. Головними ризиками є пошкодження, знищення, угін транспортного засобу.

Один з видів майнового страхування, який може здійснюватися в різних варіантах, зокрема: з відповідальністю за всіма ризиками чи з відповідальністю за часткову аварію без відповідальності за пошкодження, крім випадків катастрофи або аварії. При будь-якому варіанті не підлягають страхуванню ризики, збитки з яких виникають внаслідок навмисних дій страхувальника.